Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Lądowanie

BarcelonaOpublikowany przez Otto nie, kwiecieñ 23, 2017 21:10:57

w Polsce może nie było twarde ale za to zimne , El Prat pożegnał temperaturą ponad dwudziestostopniową , a Gdańsk przywitał temperaturą poniżej zera.

Wrażenia czy odczucia jakie nas łączą z rożnymi miejscami , czasami się pokrywają z odczuciami innych osób, czasami zachwycamy się czym innym , tak samo jak niektórzy zostaną okradzeni w jakimś mieście to automatycznie stają się uprzedzeni, Barcelona jest takim miejscem które większość ludzi oczarowuje i przyciąga , z tymi z którymi rozmawiałem odwiedziło Barcelonę więcej niż jeden raz i chętnie tam wraca.


Miasto ma jakiś specyficzny klimat , architektura, położenie , uliczki po których można chodzić godzinami , na zwiedzenie wszystkiego nie wystarczy nawet tydzień.


To co na mnie zrobiło wrażenie , to przede wszystkim atmosfera Barcelony i ludzie , nawet nie znając hiszpańskiego poczułem się jak w domu. Te wszystkie restauracyjki, tapasy , kawiarnie w których zawsze są ludzie , ludzie otwarci, przyjaźni i bez uprzedzeń, ludzie z którymi łatwo nawiązać kontakt.


Jest to oczywiście moja subiektywna opinia turysty który spędził w Barcelonie tylko tydzień czasu. Poznałem wiele osób które wyjechały z Polski do Barcelony, i tak jak ludzie wyjeżdżający do innych państw najczęściej tęsknią za Polską i mówią o powrocie , to jeżeli chodzi o stolicę Katalonii czy Hiszpanię to ludzie się tu dobrze aklimatyzują i nawet jak odwiedzają Polskę to chętnie wracają do swojego drugiego domu.

Ja na pewno chciałbym jeszcze odwiedzić Barcelonę.


a tu parę fotek


https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/63
  • Komentarze(1)//www.podrozemaleiduze.eu/#post105

Zawsze

BarcelonaOpublikowany przez Otto wto, kwiecieñ 18, 2017 14:00:57

chciałem obejrzeć mecz na żywo.


Nie jestem żadnym entuzjastą piłki nożnej i nie wiem czy kiedykolwiek obejrzałem cały mecz , czasami jak się spotykamy u kolegi na oglądanie , to nie wiem kto z kim gra i nie do końca są jasne dla mnie zasady.

Ale rozumiem ze to może wciągnąć , nie dość ze obejrzałem cały mecz


to atmosfera jest wspaniała , te kilkadziesiąt tysięcy gardeł robi swoje i człowiek nie pozostaje obojętny , a radości było co nie miara , bo padło aż 5 bramek , no i przeliczając na ilość bramek to i bilet wyszedł nie aż tak drogo.smiley

Kibice Barcy śpiewali przez cały mecz , a w repertuarze mieli tez taką samą przyśpiewkę jak kibice Legii : … ta ! , ta! , tatata !, tatata ! .ta ! … i Barca ! … na końcu a nie Legia .

Ciekawe kto pierwszy ją stworzył ?

Zdziwił mnie fakt ze nikt się nie tłukł , nie było rac , a publiczność nawet klaskała przeciwnikom. Nie było żadnych zasieków , odgrodzonych sektorów , a całości pilnowało paru policjantów którzy zmieściliby się do jednej ‘’suki’’ .

Tym wszystkim którzy podobnie jak ja nie interesują się futbolem , gorąco polecam – idźcie zobaczyć mecz na żywo , nie pożałujecie.

Barca wygrała 3 do 2

Barca ! Barca ! Barca !

A tu parę fotek

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/62


no i relacja z meczu smiley

https://youtu.be/CTHlkY5G_no
  • Komentarze(0)//www.podrozemaleiduze.eu/#post104

Każdy

BarcelonaOpublikowany przez Otto pon, kwiecieñ 17, 2017 13:43:26

ma swój sposób na zwiedzanie , jedni idą wg planu zaliczenia wszystkich najważniejszych atrakcji i przemieszczają się w zawrotnym tempie bo to czy tamto trzeba zobaczyć , czy tu czy tam trzeba być .

Stolice Katalonii można zwiedzać na pieszo bo cale miasto jest jedną wielką atrakcją , można jeździć odkrytym busem i odhaczać kolejne miejsca , można tez metrem albo innym pojazdem typu rower napędzany elektrycznie lub mięśniami , można na skateboardzie czy rolkach.

Jest cale mnóstwo placów skwerów, które są wprost wymarzone dla rolkarzy, a promenada nadmorska ciągnie się kilometrami i wyłożona jest gładziutkimi płytami,

nawet w porach szczytu , rolkarze, skejciarze , rowerzyści , biegacze, riksze i piechurzy jakoś się mieszczą.

La Rambla


– wszyscy tu są i chodzą a dla mnie to taki ‘’ Monciak ‘’ w sezonie, chociaż dłuższy , mnóstwo restauracji , podziwiam ludzi którzy tu jedzą w ogródkach , rzeka wędrowców z całego świata łazi po talerzach i drinkach.

Może jedyną ciekawą rzeczą którą można tu zaobserwować to jak Policja ‘’Urbana’’ bawi się w kotka i myszkę z imigrantami sprzedającymi podróbki torebek i okulary.

Chłopaki rozkładają swoje kramy na olbrzymich płachtach , jak pojawiają się ‘’Urbanowcy’’ wszystkie kramy znikają , płachty jak za dotknięciem różdżki zamieniają się w worki olbrzymich rozmiarów a handlarze ruszają w poszukiwaniu nowych miejsc.

Oprócz takich stałych punktów jak Sagrada czy park Guell , to chyba najciekawsze jest chodzenie po mieście i odkrywanie go na własną rękę , Barcelona jest wprost stworzona do takich wędrówek.


Cos co jest wszechobecne w Barcelonie, i to niezależnie od pory dnia, to słodkawy zapach , trawkę palą tu wszędzie, a jak przejdziemy obok Tapasu to prawie pewne ze ktoś będzie ‘’jarał ‘’ , ale jakbyście szukali mocniejszych wrażeń to nie kupujcie bo może będziecie mieli takie szczęście jak mój kolega który kupił trociny zmieszane z herbatą smiley

Wystarczy się przejść na ‘’Playa Barcelonetta’’, położyć, i się tak nawdychacie , ze nawet handlarze którzy co sekundę oferują moujito

( kubki napełniają kruszonym lodem paluchami , ale alkohol zabija bakteriesmiley) , cerveze , masaż , ‘’płachty’’ do leżenia , plecenie warkoczyków nie wyprowadzą Was z równowagi smiley


a tu parę fotek

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/61  • Komentarze(0)//www.podrozemaleiduze.eu/#post103