Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Każdy

takie tamOpublikowany przez Otto pi±, czerwiec 29, 2018 20:31:07

z nas i każdy z naszych najbliższych w każdej chwili może się przeistoczyć z osoby niezależnej i samowystarczalnej w osobę niepełnosprawną zdaną na łaskę rodziny lub obcych, różnych organizacji czy państwa. Wypadek , choroba spowodują że nagle staniemy się tymi protestującymi w Sejmie - albo opiekunem albo sami będziemy wymagali takiej opieki.

Popieram oczywiście protestujących oraz ich rodziny , a komentowanie wypowiedzi Pawłowicz , Pięty czy zachowania polityków w stosunku do protestujących nie ma większego sensu , wszyscy słyszeli i widzieli jak rządzący ich potraktowali, niestety to nie górnicy i nie ‘’duda’’ od Kacperka który wyrzuca z siebie groźby typu : ,, …. Wiemy gdzie mieszkacie ‘’ , dlatego wątpię żeby ta cala ‘’okupacja’’ przyniosła oczekiwany skutek.

Przykre jest to że poprzednicy też zbyt dużo dla tych nie zrobili, upłynęło już prawie 30 lat od upadku poprzedniego systemu , a władza i jej ‘’kolor’’ zmieniały się wielokrotnie i jedno jest pewne - niepełnosprawni mogą zawsze liczyć na wsparcie opozycji !!!( do wyborów oczywiście 😊) i społeczeństwa.

Tylko zmiany powinny się zacząć od społeczeństwa i jego nastawienia do osób niepełnosprawnych, bo takie chwilowe poparcie to raczej ma drugorzędne znaczenie

Ten cały protest był asumptem do tego żeby zrobić zdjęcia samochodom parkującym na miejscach dla niepełnosprawnych . Zdjęcia poniżej zrobiłem w ciągu jednego dnia, jak tylko widziałem miejsce zarezerwowane dla niepełnosprawnych to od razu robiłem zdjęcie,ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wszystkie autka miały zezwolenia na parkowanie na takich miejscach.


Osoby kierujące były przeważnie same , nie poruszały się o kulach , oczywiście ich niepełnosprawność mogła być ukryta , albo po prostu pojechali po lekarstwa dla osoby na którą jest wystawione zezwolenie.

Były oczywiście wyjątki , bo niepełnosprawność niektórych aż ‘’gryzła’’ po oczach : np. pancia z dwudrzwiowego Lexusa ( wiadomo najwygodniejsze auto dla niepełnosprawnych ),


musiała być sprawna inaczej bo zaparkowanie na kopercie ją przerosło, tak samo był jeden pan , kierowca tego autka


któremu rozbudowany kark praktycznie uniemożliwiał jakiekolwiek ruchy głową, miał po prostu taki naturalny kołnierz ortopedyczny.

Z jednej strony mamy ludzi na wózkach i ich opiekunów , protestujących w jakichś strasznych warunkach, poniżanych , którym grożono usunięcim siłowym z Sejmu, z drugiej strony niepełnosprawni lub ich opiekunowie z aut które sfotgrafowalem , może to nie są autka z górnej półki np. Bentleye czy RR , ale patrząc na te wszystkie pojazdy to jednak chyba niepełnosprawni nie mają tak źle w Polsce ?, do tego wg mojej oceny organoleptycznej wszyscy którzy się nimi poruszali czyli kierowcy i osoby towarzyszące wyglądali na ludzi całkiem sprawnych – znaczy nasza służba zdrowia jest efektywna , a wszyscy tak narzekają 😊.

Pamiętam jak 30. a za niedługo 40 lat temu przyjechałem do Szwecji, i jedna z wielu rzeczy która różniła te tak odlegle wtedy światy , to widok wielu niepełnosprawnych , w Polsce w tamtych czasach praktycznie się ich nie widywało.

Pierwsze skojarzenie, biedni Szwedzi, tylu tu chorych ludzi.

No i nie dokoncze , bo ADM mnie wzywa ,

nastepnym razem
  • Komentarze(1)//www.podrozemaleiduze.eu/#post156