Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Podążając

takie tamOpublikowany przez Otto czw, maj 30, 2019 16:43:20

w kierunku stolicy Cypru, opuszczałem góry Troodos, było już ciemno. Do hotelu dotarłem koło 23.

Jest to chyba jedno z niewielu jak nie jedyne miasto podzielone pasem ziemi niczyjej , a strony są teoretycznie w takim stanie może nie wojny ale tez nie pokoju.

Udałem się do centrum żeby coś zjeść i doznałem małego szoku, uliczki były zapełnione młodymi imigrantami w wieku od 20 do 30 lat , wszędzie młodzi Afrykanie, Hindusi i jak się później okazało Filipinki, poczułem się dosyć dziwnie i nieswojo , Cypryjczyków praktycznie nie widziałem , WTF ?!!

Sprawę wyjaśnił mi dopiero recepcjonista, większość tych imigrantów to ludzie sprowadzeni do pracy, często ludzie zatrudniają kogoś do opieki nad osobą starszą zamiast oddawać do ‘’domu starców’’, dostają na to jakieś ulgi podatkowe.


Tego dnia a właściwie wieczoru, były Święta Wielkanocne , sami Grecy powyjeżdżali a ci młodzi ludzie mieli wolne. Miejscowości nadmorskie i branża turystyczna jest opanowana przez przybyszów z Europy wschodniej, bardzo często są to Bułgarzy, Rumuni, Polacy, a w stolicy z kolei rządzi Afryka i Azja.

Tuz przed moim przyjazdem niemiecki turysta, fotografując opuszczoną kopalnię pirytu w Mitsero, dostrzega unoszące się na powierzchni wypełnionego wodą szybu zwłoki kobiety. Policja ustala, że należą one do 38-letniej obywatelki Filipin Mary Rose Tiburcio. Zaginęła ona w maju ubiegłego roku wraz ze swoją 6-letnią córeczką. Śledczy namierzają mężczyznę, z którym się wówczas umówiła na portalu randkowym, to 35-letni kapitan cypryjskiej Gwardii Narodowej Nikos Metaxa który przyznał się do zabójstwa siedmiu cudzoziemek, w tym dwóch dziewczynek w wieku sześciu i ośmiu lat, są cztery Filipinki, włączając w to sześcioletnią Sierrę, jedna Nepalka oraz Rumunka Livia Florentina Bunea z 8-letnią córką Eleną.


źr: CyprusNewsReport Com

Ta cala historia zrobiła na mnie przygnębiające wrażenie , te kobiety których rodaczki widziałem na ulicach Nikozji , przyleciały z drugiego końca świata żeby zarobić parę groszy i poprawić swój byt, a taki los je spotkał. Można było uniknąć większości tych morderstw i tej tragedii, niestety policja zbagatelizowała zaginiecie pierwszej ofiary i jej nie szukała po tym jak jej bliscy zgłosili jej znikniecie , wystarczyło sprawdzić komputer i z kim się umówiła na portalu randkowym. Ktoś może powiedzieć ze tak miało być, nie wierzę jednak ze taki los miał spotkać te kobiety i ich dzieci, to wina bezmózgich urzędasów , których widać nie brakuje również poza Polską.

a poniżej link do paru fotek z Nikozji

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/409426









  • Komentarze(2)//www.podrozemaleiduze.eu/#post195