Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Tradycja

takie tamOpublikowany przez Otto sob, czerwiec 25, 2016 20:27:05

W ten weekend Szwedzi celebrują Midsommar : Uczestnicy zbierają się w przeddzień (piątek) na otwartym, porośniętym trawą miejscu, bawią się i tańczą. Punkt centralny stanowi Słup Majowy, przybrany zielonymi gałązkami i kwiatami. Po południu odbywają się zazwyczaj najróżniejsze konkursy i gry dla dzieci, wspólne tańce wkoło słupa i tradycyjne taneczne zabawy. Później przychodzi kolej na rozrywki dorosłych. Zbierają się w ogrodzie, na werandzie lub pod markizą przyczepy kempingowej i oddają przyjemności konsumowania tradycyjnych w tym dniu potraw.

I tyle można wyczytać w dostępnych mediach , a na prawdę to święto które kojarzy się z alkoholem, sexem i bijatykami, każdy kto może wyjeżdża za miasto do domków albo na kempingi i tam daje czadu. Jest to stara tradycja świętowania najdłuższego dnia w roku, statystycznie najwięcej dzieci jest poczętych w tym dniu, a Majstången czyli Słup Majowy ma symbolizować fallusa chociaż bardziej chodzi tu o krzyż.

Mówiąc o tradycji przypomniała mi się historia koleżanki która ma męża Japończyka który wyczytał gdzieś o Pasterce i jak przyjechał do Polski na święta B.N. to się uparł że chce iść na pasterkę.

Było to jakieś dwadzieścia lat temu, tak że widok Japończyka na pasterce może nie był codziennością. Atmosfera podniosła, opary alkoholu zmieszane z zapachami bigosu i innych potraw skonsumowanych wcześniej, były wszechobecne, traf chciał że stanęli koło faceta który nie klękał , Japończyk zaczął się irytować dlaczego on ma klękać jak facet nie klęka, po tym jak koleżanka zastosowała fortel i powiedziała że gość ma drewnianą nogę to zaczął klękać.

W trakcie największej ciszy, nagle ktoś puścił bęgala , no klasycznie się zes….., zadrżały witraże , nawet Jezus na krzyżu się jakoś skrzywił. Koleżanka dostała ataku spazmatycznego śmiechu, wszystkie oczy skierowały się na nich, Japończyk jak by mógł to by się zrobił czerwony, złapała go za rękę i wybiegli z kościoła, tuż za nimi mama z nastoletnim synem , waląc go w pysk i krzycząc: ty świnio !, jak tak mogłeś ? w domu Bożym ?, jak ja się teraz ludziom na oczy pokażę.

No cóż, co kraj to obyczaj, jedno jest pewne, Japończyk pasterki do końca życia nie zapomni.smiley  • Komentarze(1)//www.podrozemaleiduze.eu/#post21