Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Nigdy nie jest za późno.

takie tamOpublikowany przez Otto nie, czerwiec 26, 2016 21:37:32

Tak się zastanawiałem, dlaczego niektórzy mimo sędziwego wieku próbują się czegoś nowego nauczyć, idą na trzeci uniwersytet, są ciekawi, dociekliwi, a inni mówią, ja nie mam do tego głowy, do języków , matematyki , komputer to córka potrafi obsługiwać etc. I poddają się nawet nie próbując.

I przypominają mi się czasy szkolne, kiedy nauczyciele ku uciesze gawiedzi wyśmiewali tych którzy byli słabsi, tak samo było w podstawówce i liceum, a jak taki biedak już się odważył podnieść rękę i coś powiedzieć to i tak został wyśmiany, i w końcu w ogóle rezygnował, później jeszcze jak wrócił do domu to mu rodzice nawymyślali ze jest głupi i dostawał opier… .

Podobno w każdym jest coś z geniusza tylko trzeba to odkryć, ile takich słabszych jednostek zostało stłamszonych i zamknęło się w sobie. Niektórych spotykałem po latach i nic się nie zmienili, i tylko powtarzali że do tego czy owego nie mają głowy, innym się udało wydostać ze skorupy i zmienili się nie do poznania , jednak sfrustrowani nauczyciele, podłe bachorki i rodzice którzy nie powinni mieć dzieci nie zdołali ich zniszczyć.

I tak jak ta kobieta na zdjęciu, która była w takim wieku że chyba próbowała dodzwonić się do Boga, nie poddawała się i walczyła z komórką.

I nie wiem czy się szybciej do niego dodzwoni czy go spotka osobiście, ale na pewno by nie powiedziała że do tego nie ma głowy, jestem za stara etc.

Nawet jak się nie uda , to można przynajmniej powiedzieć że próbowałem, i nigdy nie jest za późno, żeby się czegoś nowego nauczyć, czy coś zmienić.  • Komentarze(0)//www.podrozemaleiduze.eu/#post22