Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Daleka rodzina.

GwadelupaOpublikowany przez Otto czw, lipiec 21, 2016 06:42:35
Jakie było moje zdziwienie jak się dowiedziałem ze Jacques-Yves Cousteau to moja daleka rodzina i to na parę dni przed wyjazdem, tylko Cousteau nie używał członu de Bardon, może się wstydził za to ze prapradziadek, oficer armii napoleońskiej podczas `` Wielikoj Ateczestwiennoj Wajny`` jak Napoleon szedł na Moskwę, zakochał się w Polce, zdezerterował i osiadł w Lachistanie. W każdym razie postanowiłem odwiedzić rezerwat jego imienia The Cousteau Reserve, położony obok wyspy Gołębiej, o w tym miejscu kręcił tam sceny do jednego ze swoich najsłynniejszych filmów `` Cichy świat``
Tak ze podążając jego śladami wybrałem się tam na nurkowanie. Jak koledze wysłałem to zdjęcie i napisałem ze daje nura , to mi odpisał ze może dla niektórych i daję nura, ale jak dla niego, to biorę rurę do buzi, chociaż podobno się na tym nie zna ?, no to już nic nie rozumiem, niby się nie zna ale się wypowiada …. ?smiley No cóż ja mogę powiedzieć , no oczywiście że biorę, kiedyś musi być ten pierwszy raz, wszystkiego trzeba spróbować, znam wiele osób płci obojga, które biorą rurę, z wielką przyjemnością i bardzo sobie to chwalą , zachęcam weź i Ty, haha.

Ale wracając do tematu, wszystko by było fajnie i cudownie tylko jak zacząłem przeglądać zdjęcia i filmy, to się okazało ze te robione pod woda, są nieostre smiley Prapradziadek i mój ojciec który był operatorem filmowym przewracają się w grobach, wujek w Saint-André-de-Cubzac a ojciec w Szczytnie niestety dałem plamę, powinienem zmienić soczewkę, ale panu się nie chciało ruszyć d…, i znowu coś przez lenistwo sp…., myślę sobie, eee będzie spoko, a to by mi zajęło 2 minuty, ale nie chciało się pójść po soczewkę do hotelu, no czasami to już przeginam.

A tu przykład jak foty nie powinny wyglądać,

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/8

Filmu na razie nie ruszyłem, ale coś posklejam W każdym razie musicie tego spróbować, niestety bez brania rury się nie da , ale jest to super sprawa i przeżycie , dla tych którym się nie chce robić kursu to jest super alternatywa, nurkujecie do 5-6m , praktycznie bez przygotowania, emocje takie same jak byście nurkowali na dwudziestu, do tego kolory widać o wiele lepiej na tej głębokości, spróbujcie polecam.

I pamiętajcie , Wierze w Was , dacie rade i trzymam kciuki,smiley

  • Komentarze(0)//www.podrozemaleiduze.eu/#post37