Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Szrama na raju

GwadelupaOpublikowany przez Otto nie, sierpieñ 14, 2016 23:08:40

Chociaż nie jestem zwolennikiem zwiedzania miast szczególnie jak są upały, to wybrałem się do Pointe-à-Pitre ( Les Abymes bo taka jest nazwa miasta)


największego miasta na Gwadelupie, i tak jak Basse-Terre ( Baie-Mahault) było w miarę ciekawe i do tego fajnie położone wspinając się od oceanu do podnóża wulkanu,


to Pointe-à-Pitre to totalna porażka, Zaniedbane, mierne i bierne, na głównym placu w centrum z trudem z znalazłem jedyna restauracje ala bar samoobsługowy,


w bocznych uliczkach sklepy z tanimi ciuchami z Chin i Tajlandii , każdy dom czy kamienica do remontu, ogólne wrażenie bardzo negatywne szczególnie jak się porówna do innych miast i miasteczek, nic dziwnego ze turystów tez prawie nie spotkałem, za to parę razy podszedł lokalny Krzychu czy Zdzichu, i prosił o fajkę albo o cenciaki na berbeluche, tak ze w pewnym sensie poczułem się swojsko chociaż parkingowych nie widziałem.smiley Jak pytałem lokalnych dlaczego największe miasto jest tak zaniedbane, okazało się ze jak w latach 70-ych potargało trochę okolicznymi wyspami , to wielu ludzi się tu przeniosło, a dawni mieszkańcy wyjechali do Francji albo pobudowali domy, tak ze teraz mieszka tu mieszanka ludzi z innych wysp państewek. Podobno są jakieś plany na rewitalizacje i maja wpompować kasę, ale do tego czasu aż wyremontują mieścinę to nie polecam, ale to oczywiście moja subiektywna uwaga.

No ale to może trochę jak w życiu coś nam się wydaje piękne i nieskazitelne na pierwszy rzut oka ( rzucamy okiem haha) , ale jak się poskrobie trochę to samo życie :) chodzi tylko o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów smiley

hm, oceńcie sami ,

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/20

chociaż wyszło o wiele lepiej na zdjęciu niż w rzeczywistości , to tak ja ze mną hahaha
  • Komentarze(2)//www.podrozemaleiduze.eu/#post47