Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Ptaszki

takie tamOpublikowany przez Otto czw, pa¼dziernik 20, 2016 18:19:21
Lecę sobie ostatnio samolotem , i jak to przeważnie bywa podczas lotu, w pewnym momencie z głośników można było usłyszeć : Dzień dobry , kap. Urszula Sowa wita państwa na pokładzie samolotu… przepraszamy za opóźnienie … lądujemy za …., pogoda na lotnisku jest.. itd. , kap. który lądował na Okęciu bez podwozia, nazywa się Tadeusz Wrona

, dużo tych ptaszków wśród pilotów , ciekawe czy jest jakiś wróbel albo inny skrzydlaty.


Tak sobie rozmyślałem w trakcie lotu i po tym jak pani Kapitan bezpiecznie wylądowała a nikomu nie spadł włos z głowy ,

są państwa na świecie, np. jak Salwador, Nikaragua czy Watykan, w których kobieta która zostanie zgwałcona nie ma prawa do aborcji, tu kobiecie pozwala się decydować o życiu 200 istnień , pilotując konserwę wypchaną ludzkim mięsem, a w przypadku gdyby została zgwałcona albo płód byłby nieuleczalnie chory to już nie ma prawa do żadnej decyzji jest na to za głupia ?!!
nie !!!dupa !!!my wiemy lepiej jaką decyzje powinnaś podjąć , będziesz miała pamiątkę , albo przynajmniej przez dziewięć miesięcy nosiła taki prezencik , ciekawe że duża część decydujących o tym czy kobieta ma prawo do usunięcia ciąży która jest wynikiem gwałtu lub w przypadku jak to co się urodzi będzie nieuleczalnie chore - to faceci !???( potencjalni sprawcy takiej niespodzianki)
dziwią dwa fakty :
-po pierwsze nie są w stanie sobie wyobrazić sobie co to jest ciąża i poród a szczególnie w takich wypadkach
-po drugie dziwi mnie to że będąc czyimiś dziećmi , mają przynajmniej matki w swoim otoczeniu, większość też siostry, żony i córki i logicznie rozumując to powinni raczej stać po stronie zgwałconych kobiet, no ale może się mylę ??? ( a może to solidarność plemników ??? )))
tatuś mówi do córeczki : kochanie, no dlaczego nie chcesz urodzić ??? , a ty myślisz ze jak ja mamę poznałem ?

Dziwi mnie też postawa samych kobiet które wspierają takie praktyki i ustawodawstwo, czy one rzeczywiście chcą żeby ich córki albo wnuczki urodziły w takich przypadkach ???,

Mówią : kochanie, spójrz ! Ten gwałciciel nie jest taki brzydki , nawet jak mu się przyjrzeć to taki męski a jak wyjdzie z więzienia to na pewno ci pomoże w wychowywaniu, oj tam, oj tam , no i co ? że dziecko niewidome z uszkodzonym mózgiem i nie ma nóżek, myśl pozytywnie – nie będzie biegało !!! nie ucieknie nigdzie i nie wpadnie pod samochód.

No gdzie ta słynna solidarność jajników???!!! Ja się pytam !!! wystarczy że kobitka powie psiapsiółce: weź go rzuć ! bo to pijak i złodziej , bo każdy pijak to złodziej, to facet ląduje na śmietniku smiley,haha, a tu ???
I takie to myśli przychodzą człowiekowi do głowy jak sobie lata , a czasami trzeba sobie polataćsmileysmileysmiley

I może nie jest to najlepszy wybór piosenki , i nie wiem czy się mogę zgodzić z autorem tekstu ( ale mam nadzieje ze chociaż tu się mylę , bo nigdy się nie mylę i zawsze mam rację ) ---- że ludzi dobrej woli jest więcej , w każdym razie uważam ze jest fajowa.


https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
Hasta pronto.
  • Komentarze(0)//www.podrozemaleiduze.eu/#post63