Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Każdy

BarcelonaOpublikowany przez Otto pon, kwiecieñ 17, 2017 13:43:26

ma swój sposób na zwiedzanie , jedni idą wg planu zaliczenia wszystkich najważniejszych atrakcji i przemieszczają się w zawrotnym tempie bo to czy tamto trzeba zobaczyć , czy tu czy tam trzeba być .

Stolice Katalonii można zwiedzać na pieszo bo cale miasto jest jedną wielką atrakcją , można jeździć odkrytym busem i odhaczać kolejne miejsca , można tez metrem albo innym pojazdem typu rower napędzany elektrycznie lub mięśniami , można na skateboardzie czy rolkach.

Jest cale mnóstwo placów skwerów, które są wprost wymarzone dla rolkarzy, a promenada nadmorska ciągnie się kilometrami i wyłożona jest gładziutkimi płytami,

nawet w porach szczytu , rolkarze, skejciarze , rowerzyści , biegacze, riksze i piechurzy jakoś się mieszczą.

La Rambla


– wszyscy tu są i chodzą a dla mnie to taki ‘’ Monciak ‘’ w sezonie, chociaż dłuższy , mnóstwo restauracji , podziwiam ludzi którzy tu jedzą w ogródkach , rzeka wędrowców z całego świata łazi po talerzach i drinkach.

Może jedyną ciekawą rzeczą którą można tu zaobserwować to jak Policja ‘’Urbana’’ bawi się w kotka i myszkę z imigrantami sprzedającymi podróbki torebek i okulary.

Chłopaki rozkładają swoje kramy na olbrzymich płachtach , jak pojawiają się ‘’Urbanowcy’’ wszystkie kramy znikają , płachty jak za dotknięciem różdżki zamieniają się w worki olbrzymich rozmiarów a handlarze ruszają w poszukiwaniu nowych miejsc.

Oprócz takich stałych punktów jak Sagrada czy park Guell , to chyba najciekawsze jest chodzenie po mieście i odkrywanie go na własną rękę , Barcelona jest wprost stworzona do takich wędrówek.


Cos co jest wszechobecne w Barcelonie, i to niezależnie od pory dnia, to słodkawy zapach , trawkę palą tu wszędzie, a jak przejdziemy obok Tapasu to prawie pewne ze ktoś będzie ‘’jarał ‘’ , ale jakbyście szukali mocniejszych wrażeń to nie kupujcie bo może będziecie mieli takie szczęście jak mój kolega który kupił trociny zmieszane z herbatą smiley

Wystarczy się przejść na ‘’Playa Barcelonetta’’, położyć, i się tak nawdychacie , ze nawet handlarze którzy co sekundę oferują moujito

( kubki napełniają kruszonym lodem paluchami , ale alkohol zabija bakteriesmiley) , cerveze , masaż , ‘’płachty’’ do leżenia , plecenie warkoczyków nie wyprowadzą Was z równowagi smiley


a tu parę fotek

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/61  • Komentarze(0)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.