Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Karon

TajlandiaOpublikowany przez Otto pi±, sierpieñ 11, 2017 09:04:58

w porównaniu z Patong to super spokojne i ciche miejsce , parokilometrowa plaża,

wzdłuż niej droga która łączy Karon Beach z Patong,i z Kata, za nią rząd hoteli , restauracji , sklepów , taki przyczółek dla rodzin z dziećmi, po 23ej ulice pustoszeją.

Hotele mają dobry standard , a ceny są przystępne i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca bo sezon dopiero rozpoczyna się jesienią, obsługa pomocna i skora do negocjacji cen.

Dobry punkt żeby się zrelaksować przed następną eskapadą albo jako baza wypadowa do eksploracji pobliskich atrakcji.

Po południu większość restauracji na specjalnie przygotowanych stoiskach pokrytych lodem, eksponuje świeże owoce morza i ryby , wystarczy tylko wybrać to na co mamy ochotę a przyrządzą tak jak będziemy tego sobie życzyli.

Na Phuket ma się wrażenie że to jakieś terytoria zamorskie Rosji i Chin, są to najliczniej reprezentowani turyści na wyspie. Po prostu Phuket został anektowany bez jednego strzału 😊, w tajskiej kablówce

parę rosyjskich i chińskich kanałów telewizyjnych, we wszystkich restauracjach jest menu po rosyjsku , chińsku i angielsku, to samo dotyczy sklepów , bazarów , czy zwykłych informacji administracyjnych , oprócz tajskiego na pewno będzie info przynajmniej po rosyjsku , czasami łatwiej było mi się dogadać z Tajami po rosyjsku niż po angielsku , nawet do baru ‘’ Otto’’ zapraszają w języku rosyjskim 😊


no to czas żeby skosztować kulinarnych atrakcjia tu parę fotek


https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/74

  • Komentarze(0)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.