Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


życie

takie tamOpublikowany przez Otto sob, luty 09, 2019 13:57:15

z jednej strony jest bardzo piękne z drugiej może być bardzo smutne . We wcześniejszych postach rozpisywałem się o odejściach , minął tydzień a tu znowu najpierw brat którego prawie nie znalem a później bardzo bliska mi osoba związana z Cieszynem , i w tym całym nieszczęściu i smutku to jedyną radością jest to że pojechałem do miasta swojego dzieciństwa i mogliśmy się spotkać i pobyć ze sobą. Jak ktoś z rodziny powiedział że jak bym wyczuł , tak po prostu było - coś mną podświadomie kierowało , wsiadłem w samochód i pojechałem , zawsze są jakieś ‘’ale’’ żeby odłożyć na później , a bo to brak czasu , pieniędzy , nastroju. Cieszę się ze tym razem nie odłożyłem tego wyjazdu z jaki

Niestety wraz z tą osobą umarł kawałek Cieszyna

i to miasto nigdy nie będzie takie samo. Ja wiem ze to zabrzmi stereotypowo ale pewnych rzeczy nie powinno się odkładać na później i ‘’spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą’’ –cytując klasyka.

Nie zdążyłem przyjechać na pogrzeb ani na stypę w restauracji potocznie zwanej ‘’ Pod trupkiem’’, ale byłem na cmentarzu ,
jest umiejscowiony na wzgórzu i spoczywający maja naprawdę piękne widoki aż na czeską stronę.

Spoczywaj w pokoju, będzie Ciebie brakowało.  • Komentarze(2)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.
Opublikowany przez O. sob, luty 09, 2019 17:47:17

do RYS : ..- tak sobie pomyslalem , o tym pocieszeniu

Opublikowany przez RYS sob, luty 09, 2019 16:55:38

No coz, smutek i nostalgia.....no ale z drugiej strony spoczac niedaleko Piwka to jest jakies pocieszenie.