Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Wolność

takie tamOpublikowany przez Otto sob, maj 25, 2019 15:52:20

to piękna rzecz , tak samo jak wolność osobista jest ważna wolność twórcza . Ja jako twórca jestem wolny ! nie muszę robić reklam tanich hotelików czy linii lotniczych , nie piszę tez pod niczyje dyktando , liczy się tylko mój twórczy umysł J uwolniony od łańcuchów komercji – ‘’czysty i wolny’’ (po angielsku )- ‘’pure and independent ‘’.

Dlatego postanowiłem stworzyć coś zupełnie nowego, coś czego jeszcze nie było. Ja jestem twórcą a otaczająca mnie rzeczywistość tworzywem, bo nie można być zarówno twórcą i tworzywem , ale nie chcę żeby to była forma bez treści, bo by nie miało to waloru obiektywności i mogłoby być groźne dlatego, że jak nie ma tam treści, to po prostu można tam sobie podkładać różne treści i może nawet takie, które by nam tu nie odpowiadały.

-Weź przestań , bo dzieciak zaraz zleci na twarz

-No Chodź do wuja

-Ten twój ojciec to gamoń, założył Conversy i świruje

- to chociaż żonce pomogę , no ! , hopla ! chodź do tatusia

- eee , co ty odwalasz ? !!! , zaraz zsuniesz mi się na fejsa !!!


-to już lepiej na baranka , hoopaaa!!! jak Mandaryna- no o co ci znowu chodzi ?! co znowu nie tak ?!! czego skwierczysz i masz kwaśną
kapuchę ?!!!


- no nie dogadasz się z nią za cholerę !!!

- no znowu mnie zostawił ! , co mnie podkusiło z takim fajtłapą ?


- ale ten twój stary to pierdoła !
A poniżej zdjęcie dla czytelniczki która była zawiedziona poprzednim wpisem ze względu na brak fotek zwierzątek , ( chociaż była fotka jaszczurki ) ,

gołąbek na spacerze... i zażywając kąpieli słonecznych


I na koniec fotka niesamowitego psa który nurkował , ale o nim to może opowiem następnym razem.

  • Komentarze(4)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.
Opublikowany przez O. czw, maj 30, 2019 00:59:18

do : RYS no cóż ja ma Ci powiedzieć , slow to raczej Tobie nie brakuje :)

Opublikowany przez RYS ¶ro, maj 29, 2019 22:59:57

Biedny golabek ze zlamanym skrzydelkiem lezy sobie bezradny i cierpi. Na pewno go bardzo boli a tu znikad pomocy. Taka to jest teraz w spoleczenstwie znieczulica, ze ludzie przechodza sobie obojetnie i robia tylko zdjecia aby uatrakcyjnic swoj blog a pomocy nie udziela. A moze by tak zostawic golabkowi kilka okruszkow chlebka by ranka sie szybciej zagoila i mogl sobie odleciec do cieplych krajow gdzie na pewno czeka na niego steskniona rodzinka. Ale nie. Tylko zrobic zdjecie i w ten sposob perfidnie wykorzystac. Wstyd naprawde wielki wstyd. Brakuje mi na to wszystko slow!

Opublikowany przez O. sob, maj 25, 2019 23:13:02

do Marek: zgadzam się z komentatorem w 100%

Opublikowany przez Marek sob, maj 25, 2019 22:59:38

"Ja jestem twórcą a otaczająca mnie rzeczywistość tworzywem" kojarzy mi się ta filozofia z pewnym zdjęciem http://historiajednejfotografii.blogspot.com/2012/01/sep-i-godujace-dziecko.html - zdjęcie bez empatii , bezduszności - warto było tą rzeczywistość zamienić w cud życzliwości i pomocy choćby dla tego jedynego istnienia to by było twórcze