Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


3.30

GwadelupaOpublikowany przez Otto wto, lipiec 19, 2016 12:59:13
Trochę wcześnie się obudziłem i poszedłem się wykąpać, temp powietrza i wody idealna.

Wczoraj miałem trochę bieganiny, bo Francuzy zażądały zaświadczenia od lekarza żebym mógł nurkować. Odwiedziłem Docteur Nourreddine Adjal w miasteczku Deshaies, jak ktoś ogląda ( ja raz dałem radę obejrzeć przez 5 min) angielski serial ``Death in paradise`` albo `` Smierc pod palmami`` w naszej mowie, to pozna miejsce , bo większość nagrywana w Deshaies albo okolicach ,

dwie godzinki czekania, w przychodni była klima, ale przyszła kobitka z maluchem który darł się cały czas, może nie przepadał za Docteur. Wymykałem się co chwile na zewnątrz żeby jakoś to przetrwać i udało mi się zdjąć gada smiley

Co ja się namordowałem, niestety moja lunetka za mała smiley , musiałem wleźć na samochód żeby się do niego jakoś zbliżyć, kolega to ma sprzęt i lunetę to by go z kilometra zdjął, a podobno jaka luneta to i cala reszta:) a ja się swojej nie wstydzę, taką Bozia taką dała i dobrze smiley
Zaświadczenie dostałem a docteur powiedział ze jestem okazem zdrowia, gejem raczej nie był a kasy tez nie chciał pożyczyć, czyli raczej nie kłamał.

No i ruszyłem na zwiedzanie Deshaies, fajne miasteczko nad zatoczką , wciśnięte między pagórki.

… zachciało mi się do kibelka, patrzę, o jest, no nie ! to kościół adwentystów ? a z daleka wyglądał jak toaleta, zbyt wielu tych adwentystów to tu nie ma, dwóch smiley , ale za to każdy ma osobne wejście
Dowiedziałem się ciekawej rzeczy, ze mam na imie `` Mesje`` , bo caly czas do mnie tylko: Mesje i Mesje, bonżur mesje , arewułar Mesje, nawet mi się to spodobało, ale szok przeżyłem jak się dowiedziałem ze znają mojego kolegę ze szkoły: sawa to , sawa tamto, no nie , to historie o nim dotarły aż tu ?, ja rozumiem, ze był duży, ale żeby to dotarło aż za morza i oceany ?!, sawa bię , haha … a tu miejscowy osteopata i znawca medycyny chińskiej Mają tu ciekawy zwyczaj, jak robią zakupy, to się zatrzymują tamując cały ruch , a za nimi wszyscy grzecznie czekają i się nikt nie wk… i nawet nie trąbi Ale straż miejską też mają Wolność, równość i braterstwo, to to rozumiem, w takim hotelu to trzeba się koniecznie zatrzymaćsmiley Wcale nie są gorsi od nas i pomniki też stawiają Ale przeżyłem szoka, idę sobie idę , patrzę a tu restauracyjka ``Lulu`` , no k… m…!!!

Taki kawał człowiek jedzie a to się za nim ciągnie , haha ( wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), do tego zamknięta , no ja wiem że zamknięta, najlepsze jest to że ona nigdy nie była otwarta, haha Tak że kochani, jak będziecie mieli po drodze to wpadajcie do Deshies. A reszta fotek na

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/6  • Komentarze(0)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.