Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


La Soufrière

GwadelupaOpublikowany przez Otto czw, lipiec 28, 2016 13:01:12
Ujście siarki po francusku czyli zgniłe jajo albo sulfobengal jak kto woli, czynny wulkan który wznosi się na wysokość 1467 m n.p.m. i któremu puściły zwieracze w 1977 roku , tak ze trzeba było ewakuować mieszkańców z lezącej poniżej stolicy Gwadelupy, Basse-Terre. Ale zanim opiszę wyprawę chciałbym podziękować za komentarz TKT, bardzo budujący i krzepiący bo wiem ze szczery, ale mam małą uwagę do uwagi, naprawdę robię co mogę, staram się nakręcić fajne filmy i znaleźć fajnych i przystojnych aktorów, a jak wiadomo: film to jedna z najważniejszych ze sztuk !!!, i ja rozumiem ze może to psst i bulbul jest lekko wykurzające, ale czy ta uwaga nie jest związana z jakąś traumą , np. podróży windą w ilości osobników mniej niż trzy a więcej niż jeden, i może dojść wtedy do sytuacji ze nie ma na kogo zwalić podkołdernika zjadliwego ??? Zastanawialiśmy się jak rozwiązać ten problem, niestety YouTube pozwala tylko na muzę którą sami proponują, ale jest genialne wyjście- wyłączyć głośnik i na przykład zanucić `` Jesteś szalony`` lub cos w tym stylu, chociaż osobiście poleciłbym, Frania Sinatrę i `` I did it my way`` A wracając do wulkanu, trzeba dojechać do Basse-Terre, no i tam zaczynają się schody, bo drogowskazy są rzadko, ale po wielu próbach udało nam się znaleźć drogę, jest to wspinaczka, krętą i wąską drogą, do tego bardzo stroma tak ze jedyneczka i trąbienie na każdym zakręcie.


Na samym początku wspinaczki jest zbiornik w którym ludzie się kąpią,


podobno odmładza taka kąpiel, co ja zauważyłem, to zapaszek przypominający wodę Zuber, tu się ludzie kąpią a u nas to piją, może można by to jakoś połączyć , moczyć się popijając Zuberem ? Droga jest dosyć stroma, śliska i wąską, i łatwo się wywalić na kamyczkach, Wspinając się w tym lasku deszczowym, człowiek się momentalnie męczy a powietrze robi się coraz rzadsze.


Byłem trochę zaskoczony jak spotkaliśmy , starsza parę która schodziła, oboje mieli klapeczki, pan ciągnął za rączkę a pani niosła wnuczusia w wieku jakieś piec latek, no gratuluję fantazji lub jej braku. Jak się w końcu wydostaniemy z tego lasu tropikalnego, po jakimś 30 minutowym szybkim marszu, czeka na nas nagroda , olbrzymia polana, orzeźwiające chłodne powietrze no i widoki jak nie ma mgły.


Z polany jest przejście na olbrzymi wyasfaltowany plac, a potem dwie możliwości albo od razu wspinaczka albo dłuższa trasa.


Na tym rozdrożu zastał mnie oto i taki widok Byłem pełen podziwu, właśnie oto chodzi , jak się chce to można a nie wylegiwanie nad basenem albo pluskanie w morzu, zastanawiało mnie jedno, pani konsumowała jaja na twardo. Ja wybrałem dłuższą trasę, preludium tego co mnie czeka na górze a właściwie co poczuje spotkało mnie już po krótkiej wędrówce, smród zgniłych jaj. Z tymi oznaczeniami szlaków i dróg to tu rożnie bywa, a opisy często są tylko po francusku. No i niestety musiałem zawrócić, dopadła mnie mgła, kiedyś tez mnie dopadła mgła jak wracałem z `` Mnicha`` i tak się balem ze myślałem ze się zes….., z kolegami zbiegaliśmy a i tak nas dopadła, mleko nic nie widać, i boisz się ruszyć na centymetr, trauma, chociaż większa chyba była jak gazda pijany wpadł z siekiera do pokoju, ale tu żadnego gaździny nie widziałem. Niestety poddałem się i zawróciłem, no czasami tak bywa, na pewno tu wrócę. Jak byście mieli zamiar się tu wybrać, to na pewno warto pamiętać o odpowiednim obuwiu i jakiejś kurtce, pogoda zmienia się cały czas, wilgoć i deszczyk, temperatura spada do kilkunastu stopni i wieje wiatr. Otrzymałem zapytanie czy ja wracam ?, hm tak szczerze to nie wiem, na razie to chyba przedłużę pobyt, byłem na rozmowie o prace i rożnie się to może skończyć, może parę osób się ucieszy jak bym tu zakotwiczył haha.

a tu reszta zdjęć

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/11

smiley

  • Komentarze(0)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.