Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Plantacja La Griveliere

GwadelupaOpublikowany przez Otto pi±, sierpieñ 05, 2016 19:27:05
Lubię kakao ale kawa trzyma mnie przy życiu , napój rozpowszechniony na całym świecie, a Szwedzi są na drugim miejscu na świecie jeżeli chodzi konsumpcje per capita zaraz po Finach, a wszystko ma to swoje korzenie w czasach wielkiej biedy i niskich cen kawy, po kawie ludzie mniej jedli, do tego, wiek temu kawa w pewnym momencie osiągnęła tak niskie ceny ze używano jej w pociągach zamiast węgla.


Plantacja La Griveliere jest położona w górach i dowiedziałem się o niej nie z przewodników ale od Bożeny i Mirka, którzy mieszkają na Gwadelupie, pozdrawiam. Kiedyś ludzie wspinali się na górę żeby przez dwa tygodnie mieszkać w szałasach i zbierać kawę, dzisiaj można tam dojechać i dla samej drogi warto tam pojechać, strome dróżki gdzie mieści się tylko jeden samochód, czasami mijanki, jeżeli ktoś ma lęki wysokości albo nie potrafi ruszyć pod górę to nie powinien prowadzić. Rocznie produkowane jest jakieś 500 kg kawy, ciekawe jest ze sposób pozyskiwania przypomina sposób w jaki pozyskuje się Kopi luwak albo kawa luwak – najdroższy gatunek kawy pochodzący z południowo-wschodniej Azji , wytwarzany z ziaren kawy , które wydobywane są z odchodów zwierzęcia z rodziny łaszowatych. Tu jest podobna sytuacja tylko ta kawa jest wytwarzana z ziaren kawy które są wydobywane z odchodów ptaków Kupa Lupa, co oznacza metreska w miejscowym narzeczu, nie wiadomo tez czy nazwa wyspy nie wzięła się od nazwy ptaka.

Udało mi się sfotografować ptaszka
Hm, no nie wiem, może oprowadzacz zjadł tez parę ziaren.
a to chlebowiec

a to owoc kawowca


a to kibelek plantatora


a to ? nie wiem


w każdym razie nie bierzcie do ręki , śmierdzi jak mieszanka koziego sera i starych skarpet.

Specjalne podziękowania dla reżysera i operatora Mirka, jeżeli ktoś chce się przejechać to zapraszam

https://youtu.be/eelN0KTdruk


a foty tu

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/17
  • Komentarze(0)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.