Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Prezent

SzwajcariaOpublikowany przez Otto wto, sierpieñ 30, 2016 19:52:22
No i jak co roku nadszedł ten dzień, urodziny, niestety z każdym rokiem czas pomiędzy wydaje się coraz krótszy. Osobiście nie przepadam za urodzinami, bo ważniejszy jest czas pomiędzy i właściwie to życzenia to może bardziej należą się matkom, ale dziękuję za pamięć i za życzenia które dostałem, niestety oprócz daty swoich urodzin pamiętam daty urodzin tylko dwóch osób , tak ze nie gniewam się jak ktoś nie pamiętał, i przepraszam jeżeli komuś nie złożyłem sam albo nie złożę.

Byłbym zakłamany jak bym powiedział ze to nie jest przyjemne jak ktoś złoży życzenia albo kupi prezent, to znaczy ze nie jest się całkowicie zapomnianym. Ogólnie to mnie to krępuje jak dostaje prezenty czy życzenia bo właściwie nie wiem za co, ale jedne urodziny na pewno zapamiętam do końca życia, to jak dzieci siedmio- i ośmioletnie przygotowały mi urodziny, coś tam narysowały, zrobiły,

nadmuchały baloniki , a wszystko w wielkiej tajemnicy, ich radość przy wręczaniu wykonanych własnoręcznie prezentów i śpiewaniu była tak wieka ze aż się wzruszyłem , to wszystko takie naturalne, szczere i niewinne. I w gruncie rzeczy jest to dosyć smutne, ze tak się zmieniamy z wiekiem.

Nigdy nie kupuje sobie prezentów ale w tym roku pomyślałem, ze właściwie to dlaczego nie ? A jak się dowiedziałem że w związku z 72-ą okrągłą rocznicą skoku kuriera Józefa Uznańskiego który skoczył z kolejki na Kasprowy aby si uratować przed gestapowcami, będzie można z niej skoczyć na bungy, no to chyba lepszego prezentu nie mogę sobie zrobić, no i skoczyłem.

Dzień wcześniej trochę połaziłem po szlakach, piękna jest ta nasza natura , można spotkać wiele zwierząt np. owce albo kozice.


Byłbym zapomniał muszę podziękować za prezent Mamie ( która również dołączyła do grona czytelników ). Prezent na początku bardzo mnie zaskoczył i ze sama wpadła ale później wszystko zrozumiałem, oto obiektyw i raz wygląda tak, A raz tak


Hm mam już swoje lata i wiadomo ze kobiety zawsze mogą ale nie zawsze chcą, a faceci na odwrót, nie zawsze mogą, haha, ale teraz jak wyciągnę sprzęt , to każda kozica, sarna czy łania moja , nawet na kilometr.smiley Dziękuję ze mnie urodziłaś no i za prezent.
filmik ze skoku


https://youtu.be/OZCvygPkqfw

a tu parę fotek ze skoku


https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/25
i z wycieczki po górach ,

Harder Klum i Spiez

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/32Greiselwaldhttps://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/24

Wszystkim którzy kiedykolwiek myśleli o bungy , polecam,
zróbcie to , cala ekipa super profesjonalna, ze mną skakały cale rodziny , najciekawsze to, to ze skakały
matki z dziećmi, a faceci stchórzyli i gapili się tylko z platformy ( hm może liczyli ze guma się urwie , haha) , ta która skakała za mną i zgubiła buty, skakała z trojka swoich
dzieci.

więcej info znajdziecie na

http://www.alpinraft.com

i pamiętajcie

wierze w Was, dacie rade , trzymam kciuki smiley

a tu foty z Interlaken

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collection/33

  • Komentarze(15)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.
Opublikowany przez O. nie, maj 06, 2018 10:30:23

...nigdy ich nie zapomne

Opublikowany przez O. nie, maj 06, 2018 10:30:23

...nigdy ich nie zapomne

Opublikowany przez Ewacz nie, maj 06, 2018 09:50:09

Pamietam te urodziny 😁

Opublikowany przez O. sob, wrzesieñ 10, 2016 22:57:55

jak spotkam to pozdrowię :) ale na razie nie planuje spacerów po górach :) no z tym robieniem zdjęć to ciekawy pomysł, hm no niektóre ptaszki są całkiem wporzo , no może nie strusie, emu czy gluszcce , haha , moj bardziej na sikorki, no ale zawsze mozemy Twojego sprzętu użyć:))

Opublikowany przez O. sob, wrzesieñ 10, 2016 22:57:37

jak spotkam to pozdrowię :) ale na razie nie planuje spacerów po górach :) no z tym robieniem zdjęć to ciekawy pomysł, hm no niektóre ptaszki są całkiem wporzo , no może nie strusie, emu czy gluszcce , haha , moj bardziej na sikorki, no ale zawsze mozemy Twojego sprzętu użyć:))

Opublikowany przez marek sob, wrzesieñ 10, 2016 22:48:49

pozdrowienia dla dobrych duszyczków - sfocić taki "obiekt" to jest wyzwanie:)
300 to nie wszystko liczy"światełko : ale to i tak fajny obiektyw. Mam nadzieję że wiesz co to jest preselakcja przysłony , głębia ostrości .Wiem że dasz radę zrobić fajne fotki .może wybierzemy się kiedyś na wspólne "focenie'. Ale tak się zastanawiam jeżeli chodzi o akty to raczej nie ten obiektyw , jeżeli system Canona to pożyczę , z tym obiektywem to może na jakiś ptaszki ?;)

Opublikowany przez O. czw, wrzesieñ 08, 2016 22:28:35

hm, no i tak nie może się równać z Twoim, ale 300mm na początek wystarczy :) na pewno robienie zdjęć wciąga, dzięki, pochwala od kogoś kto się zna dopinguje , i teleobiektyw jednak jest bardzo potrzebny, jeżeli chodzi o to kto robi fotki, to mnie życie nauczyło samowystarczalności i ze najlepiej polegać na sobie , mam dwie raczki i sprawa załatwiona , hahaha ,do tego jest samowyzwalacz, albo jakieś dobre duszyczki leśne na szlaku :))), jeszcze nie jestem taki najgorszy i potrafię zagadać z hihi

Opublikowany przez Marek czw, wrzesieñ 08, 2016 20:52:35

Fajny teleobiektyw , no to jest nowe wyzwanie w dziedzinie własnej fotografii :)
a swoją drogą kto Ci robi zdjęcia kiedy np. jesteś na szlaku ? selfie to to chyba nie jest :) a zdjęcia z widokami gór bardzo fajne :)

Opublikowany przez O. sob, wrzesieñ 03, 2016 06:08:13

Bardzo dobry wybór , ja polecam https://www.youtube.com/watch?v=eCB_INs2E24
albo https://www.youtube.com/watch?v=GIQn8pab8Vc :)))

Opublikowany przez sob, wrzesieñ 03, 2016 01:45:31

Polecam tym co skaczą i fruwają... panie Otokarze fruwamy !!!
https://www.youtube.com/watch?v=BM3-Sb14eT8

Opublikowany przez O. pi±, wrzesieñ 02, 2016 21:47:49

:) to już lepiej z gaśnicą zamiast spadochronu :)

Opublikowany przez Rycho pi±, wrzesieñ 02, 2016 21:40:16

Otek, może skoczysz w końcu bez gumy ;)

Opublikowany przez Rycho pi±, wrzesieñ 02, 2016 21:40:16

Otek, może skoczysz w końcu bez gumy ;)

Opublikowany przez O. pi±, wrzesieñ 02, 2016 20:39:33

:)) no właśnie to będzie następny projekt :)

Opublikowany przez Rysio pi±, wrzesieñ 02, 2016 20:33:11

No dobrze, Otek, ale czy w koncu nie czas by raz skoczyc bez spedochronu?