Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

O Blogu

Cale nasze życie to jedna wielka podróż z punktu A do punktu B i dla wszystkich te punkty są identyczne, rożni nas tylko droga z A do B, czasem nasze podróże się łączą i podróżujemy z kimś razem, a czasem tylko przecinają.

Podróż, to też: książka, cisza , obraz, trzymanie ukochanej osoby za rękę, to spotkania i rozstania,to płacz, śmiech, radość i smutek.

Piszę o swoich ´´podróżach``,piszę jak umiem, a moje przemyślenia i wynurzenia są subiektywne. W młodości chciałem zostać pisarzem, ale byliśmy ubodzy i nie stać nas było na maszynę do pisania :) i czytając o moich podróżach pamiętajcie .... nieszczęściem ludzkości jest szczelność czaszki ludzkiej.

Nie wiem jak długo i jak często będę pisał. Wiem jedno , ja zraniłem wiele osób i mnie zraniono, popełniłem wiele błędów, niestety czasu nie cofnę , ale wiem że czeka mnie nowa podróż i w dużym stopniu zależy ode mnie jaka ona będzie.

Nie mam konkretnego celu pisząc bloga, to po prostu kolejna podróż, ale jeżeli chociaż jedna osoba poczułaby się lepiej, i zmotywowałoby ją to do pozytywnych zmian i działania,to znaczy że było warto.

Dziękuję za wszystkie komentarze:)

kontakt:

otto@podrozemaleiduze.eu

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych czytelników.
Have a nice life :)

I oczywiście wszystkie osoby i postacie o których pisze są fikcyjne a jakakolwiek zbieżność z kimkolwiek jest przypadkowa.

Galeria zdjęć

Galleries pictures

https://zdjecia.podrozemaleiduze.eu/#collections

Filmy short clips on Youtube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtI6MRVYbuM-h2VRctZ0pYsq4X6J09mDC


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęćbez zgody autora zabronione.

Distribution and copy of films and photographs without permission prohibited.
All rights reserved.


Szczęście

takie tamOpublikowany przez Otto nie, wrzesieñ 04, 2016 22:44:34
Ma tysiące definicji i tylu ilu jest ludzi tyle różnych opinii co to dla każdego znaczy. Czytałem artykuł gdzie porównywano różne państwa po kątem szczęścia i jest tendencja ze państwa południowe , gdzie jest dużo słońca mają szczęśliwszych i bardziej radosnych mieszkańców. Na pewno jest lepiej być zdrowym, ładnym i bogatym niż biednym, chorym i brzydkim. Nasza sytuacja materialna ma oczywiście wpływ na poczucie szczęścia czy radości, ale to nie wszystko.


Pamiętam jak przyjechałem do Szwecji i mimo ze ludzie mieli prace, domy , wakacje za granica parę razy do roku, to nie mogłem odczuć żeby byli szczęśliwi, właściwie to wielu było tylko radosnych w piątek jak się napili. Najbardziej to się rzucało w oczy, jak pijane nastolatki w piątkowe i sobotnie wieczory nakręcone alkoholem z piskiem rzucały się sobie w ramiona w centrum miasta , jaka radość.

Otoczenie, środowisko i w jakich warunkach się wychowaliśmy ma tez olbrzymi wpływ na nasze poczucie szczęścia lub nieszczęścia, wszystkie osoby które poznałem i które brały antydepresanty miały sp….e dzieciństwo przez rodziców, nie dość ze były labilne to musiały się wspierać prochami żeby dać sobie rade z codziennością, może nie jest to regułą ale coś w tym jest. Ciekawe jest to z czego ludzie czerpią radość, znajomy opowiadał mi o swoim szefie który jest milionerem i prowadzi biznes w Polsce, był najbardziej szczęśliwy jak poszedł do baru mlecznego i zjadł zupę za parę złotych, opowiadał o tym później na każdym spotkaniu, haha. Ważne jest tez jakimi ludźmi się otaczamy i to ze możemy dzielić swoją radość z kimś innym ale też otrzymać wsparcie kiedy tego potrzebujemy. Kolega miał bardzo dobrze płatną pracę , żona , dwójka dzieci, prywatna szkoła, luksusowe mieszkanie, egzotyczne wyjazdy wakacyjne, pełna idylla, szczęście i radość. Przyszedł kryzys i z dnia na dzień stracił pracę, szukał pracy ale w jego sytuacji było wielu, po upływie pól roku podczas obiadu u teściów żonka zaczęła się głośno skarżyć jaki jej mąż to pierdoła bo nie może znaleźć pracy ( sama nie pracowała ).


Są tez ludzie którzy czerpią radość z nieszczęścia innych, ludzie którzy wprost nie mogą przeżyć ze ktoś z czegoś ma radość, to przeważnie tacy którzy jak sąsiad kupi lepszy samochód mają satysfakcję ze ktoś mu ten samochód porysuje albo przebije oponę ( lub sami to zrobią ). To tez tak zwani przyjaciele czy przyjaciółki , którzy jak ich przyjaciele są szczęśliwy w związku, nie mogą tego przeżyć bo sami nie są w związku , albo są nieszczęśliwi w swoich i często przyczyniają się do rozpadu. Najważniejsze jest chyba umieć potrafić czerpać radość z tych małych rzeczy, cieszyć się szczęściem przyjaciół i bliskich. I takie to moje przemyślenia w te coraz ciemniejsze i płaczliwe dni, wszystkim i sobie życzę żebyśmy znaleźli swoje źródło szczęścia i radości, oprócz tych którzy czerpią ją z niepowodzeń innych, takim ludziom należy tylko współczuć.

Na ogół nie jesteśmy tego świadomi jak jesteśmy szczęśliwi. Dobranoc. smiley  • Komentarze(1)

Fill in only if you are not real

Dozwolone są następujące tagi XHTML: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. Style CSS i Javascript są niedozwolone.
Opublikowany przez Hehe pi±, listopad 04, 2016 21:40:06

Człowieku ty nie wiesz co to jest prawdziwa adrenalina, bierz przykład z tego :)))
https://www.youtube.com/watch?v=K737YUEkbW0